yazilimweb tasarim
İletişimTel: +90 05327607258

Güçlü Müzik !


Orkestral Müzik

M

edya projelerinizde, Tanıtım filmlerinizde (Teaser) heyecan verici, etkili, eşsiz ve profesyonelce bir yolculuk yapmak ister misiniz?

Kurgusu ve senaryosu tamamlanmış tüm görsel prodüksiyonların (Kısa-uzun metraj film/Animation/Trailer/TV series/Belgesel/Game/Mobil App) ses tasarımları ve müziklerini sizler için üretebiliriz.

Güçlü duygularla hazırlanmış Orkestral temalarla izleyiciyi Projenizin atmosferine sokmak ister misiniz?

Ürettiğiniz projenin seyirciye en çarpıcı dilde anlatılmasının tek bir çaresi var. O da kullanacak olduğunuz müzik.

İşte bu noktada da ihtiyacınız olan şey, hikayenizin akış şekline bağlı şekillenen dramatik, gerginlik verici, enerjik, agresif, heyecanlı ve motive eden Orkestral tema müzikleridir.

Bize Ulaşın


Reklam Müziği

J

ingle, arka planda çalan müzik eşliğinde ve akılda kalıcı reklam amaçlı bir slogandır. Radyo ve televizyon reklamlarında sıklıkla kullanılır. Bazıları soru veya ünlem ifadesi içeren sloganlarken, bazılarında ise kafiyenin ön planda olduğu devrik cümleler görülür. Arka fondaki müzik ise akılda kalıcı olması için basit bir tonalitenin güçlü seslerini kullanarak yazılır.

Jingle (reklam müziği), bir markanın bilinirliğini arttırmanın en etkili yöntemidir. Bir firma için yapılan reklam müziğinin doğru bir medya planlamasıyla, o markanın pazar payını en az arttırdığı tespit edilmiştir. Jingle, dünyanın tek ortak lisanı olan müziği, sesleri ve esleri kullanarak, bir markanın müzikal kartvizitini oluşturmaktır.

İyi bir Jingle yazmak, iyi bir şarkı bestelemekle yakından ilgili olmakla beraber, reklamcılık konusunda etraflıca bilgi sahibi olmayı da gerektirir. Reklam müziği yazma işlemi, diğer büyük iş kollarında olduğu gibi önemli ve karmaşık bir yapıya sahiptir.

Bize Ulaşın


Çalıştığımız Bazı Markalar

N

amet, Show Tv, TTnet, Eti, Star Tv, IKSV if istanbul, Nilüfer Belediyesi Festival Tanıtım, Omo, Turkcell, Sütaş, Permolit, Wella, İstikbal, Ülker, Sana, Yapı Kredi, Şölen Luppo, Calve, Sarelle Erdo - Berdo, Cif, Disney Channel, Endemol Shine Turkey, Eti Crax , Marmara Park AVM, Fox TV...

Bize Ulaşın

Biyografi

Murat Ezber

İstanbul'da doğan Murat Ezber ilkögrenimini Mehmet Akif İlkokulu'nda, Liseyi Kocamustafa Paşa Lisesi'nde tamamlamıştır. Ortaöğrenim yıllarında müziğe ilk adımını Abdullah Sezer'den 5 yıllık mandolin eğitimi alarak attı.

Ardından Do-re-mi Sanat Merkezinde Piyano ve Ud dersleri alan Murat Ezber Lise yıllarında Gitar çalmaya başladı. Aynı dönemlerde Bakırköy Önder Bali Sanatmerkezinde'de şan ve solfej eğitimi aldı. Bu eğitimlerinden sonra İtü Klasik Türk Müziği devlet Konservatuarı kurucularından Cahit Atasoy'la özel solfej derslerine devam etti.

Bu eğitiminin ardından Pera Güzel sanatlar Lisesi'nde  2 yıl Rene Macaroğlu'ndan Computer Music ve Jazz Harmony dersleri aldı. Dönem sonunda Orkestra şefi ve Besteci Dr. Nail Yavuzoğlu'ndan Jazz Harmony derslerine devam etti. Bir yıl Moda Akademi Sanat Okulu'nda Müzik Bölümü Başkanlığı yapan Murat Ezber, Show Tv'de yayınlanan "Hacı" dizisinde müzik asistanlığı yaptı.

İstanbul Bilgi Üniversitesi 'Müzik' bölümünden mezun olan Murat Ezber, bir çok Albümde de Aranjör, Recording & Mix Engineer olarak çalışmış olup, Murat Boz'un ilk çıkış albümünün repertuar çalışmalarında yer almış, albümüne de aranjörlük yapmıştır.

Şu anda bir çok Reklam filmlerinin ve Yarışma Programlarının müziklerini yapmaktadır

Aynı zamanda bir çok grupla beraber sahne alıp Keyboard, Gitar ve Perküsyon çalmaktadır.